Cena topné fólie

Cena topné fólie je samozřejmě jedna z často kladených otázek. Ve srovnání s jinými topnými systémy je cena topné fólie velmi příznivá. Podívejte se na následující názornou kalkulaci. 

Technická specifikace topného systému

  • Celková podlahová plocha: 90,67 m2
  • Celkový instalovaný výkon: 5.465 W
  • Počet regulovaných okruhů: 7
  • Energetická náročnost objektu 4.534 W
  • Odhadované roční náklady: 9.811 CZK resp 818 CZK / měsíc

Cena topné fólie včetně instalace a materiálu: 64.505 CZK

> regulace jako základ chytrého domu na bázi Loxone: od 36.890 CZK

> regulace programovatelná, WiFi, vzdálený přístup: 17.450 CZK

> regulace Jednoduchá 5.530 CZK

 

ceny bez DPH

 

individuální ceny pro developery, prosíme kontaktujte nás

*Při žádosti o zpracování nabídky prosíme připojte půdorys místnosti / podlaží. Bez toho nabídku zpracovat přesně nedokážeme. Děkujeme za pochopení.

 

 

Smart Home řízení na bázi LOXONE

A pak je tu inteligentní elektroinstalace, která je co se týče řízení vytápění to nejlepší jak po stránce komfortu ovládání tak i co se týče stability a kvality řízení.

Při návrhu tohoto systému se ale bere celý dům jako ucelený systém, tzn. řízení vytápění, osvětlení, stínící technika, klimatizace, solární elektrárna atd. Tyto podsystémy, když se vše správně nastaví, vám zpříjemní život.

  • Například už jen tím, že se o nic nemusíte starat a dům jede na autopilot
  • Po ránu se Vám přisvítí světla nebo se žaluzie sami povytáhnou, aby vám zpříjemnili vstávání
  • Pokud je v létě světla příliš, tak pootočí žaluziemi, aby nemusela klimatizace tolik chladit
  • dům za vás prostě sám provede cca 50.000 úkonů ročně a Vy se můžete věnovat rodině

Napište nám a se systémem chytré domácnosti Vám rádi pomůžeme

Centrální řízení pomocí programovatelných termostatů

Další úroveň ovládání podlahového topení je spojit termostaty jednoho systému centrální jednotkou a ovládat vše přes "Appku" nebo web. Toto nabízí termostaty Neo a centrální jednotka NeoHub.

Ovládání přes Appku je pak velmi snadné a intuitivní. Na jedné obrazovce vidíte všechny místnosti. Na každou si můžete ťuknout a změnit aktuální teplotu.

Můžete si nastavit teplotní profil pro celý týden. Můžete zapnout centrálně režim dovolené a zadat na jak dlouho budete pryč a systém Vám dočasně sníží teplotu. Nebo naopak když pořádáte oslavu tak takzvaně dočasně na několik hodin ignorovat program a nastavit si příjemnou teplotu na dobu, kdy budete mít návštěvu.

 

Termostaty s centrální jednotkou mají i jednu zajímavou vlastnost, která chybí tzv. „Smart“ termostatům se zabudovanou WiFi. U nich je sice hezké, že si je můžete dát do domácí sítě a ovládat. Ale počítá se s tím, že máte všude kvalitní pokrytí WiFi signálem. Námi nabízené termostaty Heatmiser Neo-E  umí fungovat jako tzv. „Mesh systém“, ve kterém se z každého termostatu v systému stává i přeposílací jednotka. Tím každý přidaný termostat zvyšuje dosah bezdrátové komunikace. Termostaty Heatmiser Neo disponují na rozdíl od běžných termostatů i schopnosti „Self Learning Preheat“. Tato funkce dokáže v každé místností rozpoznat, jak moc dlouho dopředu je potřeba začít topit, aby v naprogramované časy nejen, že začnou topit, ale již bude v místnostech požadovaná teplota.

hody: snadné ovládání z telefonu/tabletu, ovládáte všechny místnosti z jednoho displeje, včetně volby „jedu na dovolenou na týden“

Kdo ho volí: ti kdo vidí v automatizaci a snadném přístupu k ovládání budoucnost

Příklady aplikace: většina nových domů

 

 

 

Mechanické termostaty

Nejsnazší volbou by přirozeně byl mechanický ovladač. Ano, má to své kouzlo. Mít na zdi jen kolečko,

 

 

na kterém si nastavím, jakou teplotu teď zrovna chci. Je to logická volba. Většina z nás si to jistě i pamatuje z našich dřívějších bydlení. Moderní mechanické termostaty už ani nejsou tak “hloupé” jak by se mohlo na první pohled zdát. Maji elektroniku, která dokáže hlídat kromě toho, aby teplota v místnosti byla stabilní i teplotu podlahy. Podlaha by totiž dle hygienický norem neměla překročit 28°C. Elektrické podlahové vytápění pomocí topných fólií je navíc poměrně rychlé a když chcete o pár stupňů přitopit nebo naopak snížit teplotu tak je reakce docela rychlá.

 

Výhody: Jednoduché ovládání

Kdo ho volí: ti co neradi něco s displejem

Příklady aplikace: rekonstrukce i nové domy pro starší lidi, co si úplně nerozumí s moderní technikou.

Nutno však brát v potaz to, že dle nové direktivy EU EED (2015/1188) bude od 1.1.2018 nutné všechny instalace podlahového vytápění vybavit inteligentním elektronickým termostatem. Tzn. Že skupina mechanických termostatů skončí na technologickém hřbitově podobně jako běžné 100W žárovky.