Topné fólie pod plovoucí podlahu

Topné fólie HeatDecor pod plovoucí podlahu

Tento způsob podlahového vytápění s fólií HeatDecor přímo pod plovoucí podlahu umožňuje rychlé ohřátí celé obývané plochy, energeticky úsporné udržování nastavené teploty a stejně tak i jednoduchou a rychlou regulaci.

Praktické řešení

Podlahové vytápění se instaluje přímo pod plovoucí podlahu. Vzhledem k tomu, že jsou topné fólie oproti jiným systémům umisťované přímo pod krycí vrstvu (plovoucí podlahu), mají ekonomičtější provoz. Tím, že nemusí prohřívat tlustou vrstvu betonu, se účinnost blíží k 99%. Teplo se přenáší přímo z fólie na povrch podlahy. Topné fólie tak ohřívají celý prostor v krátkém čase a poskytují komfort příjemně teplé podlahy. Jednoduchý způsob montáže i použité materiály umožňují montáž celého topného systému v krátkém čase.

Způsob uložení topné fólie pod plovoucí podlahu

 1. Plovoucí podlaha
 2. Paroizolační fólie 0.2mm
 3. Topná fólie HeatDecor
 4. Tepelněizolační podložka
 5. Paroizolační fólie PE 0.2 mm
 6. Betonová podlaha

Schéma zapojení topné fólie

 1. Topná fólie HeatDecor
 2. Napájení topné fólie
 3. Snímač teploty podlahy
 4. Termostat
 5. Napájení instalace

Topné fólie a úspora energie

Řešení, když je topná fólie instalovaná přímo pod plovoucí podlahou, je charakteristické nízkými ztrátami vytvořené tepelné energie, protože vyprodukované teplo se přímo přenáší na povrch podlahy. Topný systém je plně automatizovaný pomocí termostatů,díky kterým je možné regulovat maximální teplotu podlahy stejně tak jako i teplotu vzduchu ve vytápěném prostoru. Kvalitní regulace zabraňuje zbytečnému přehřívání místností a ztrátám energie. Díky programovatelným termostatům je možné nastavit nižší teplotu v čase, kdy není nikdo doma a komfortnější teplotu během večera, po návratu z práce.

Tepelný komfort

Topná fólie HeatDecor je technologicky vyspělý produkt, který splňuje všechny požadavky na jednoduchou funkcionalitu a praktičnost. Díky ultra tenké fólii můžete ve svojí domácnosti, bytě nebo kanceláři využívat moderní a ekologický způsob vytápění. Regulace je prakticky okamžitá a celý systém je plně automatizovaný, takže není potřeba se o nic starat. Fólie HeatDecor pracuje na základě infračerveného záření, které pozitivně stimuluje funkce lidského organizmu. Navíc při tomto vytápění nedochází k nechtěné cirkulaci teplého vzduchu a prachu, což ocení zejména alergici. Tím, že infra vlnění působí přímo na předměty, působí i na stěny, což má pozitivní vliv na zdivo a působí protiplísňově. Infra fólie nevyužívají jako transportní médium vzduch, takže nedochází při ohřevu k zbytečným ztrátám.

Topné fólie a náklady na vytápění

Měsíční náklady záleží na celkové tepelné izolaci stavby, použitých materiálů, oken, a podobně. Průměrné náklady se pohybují mezi 5,72 – 13,5 CZK / m2 za měsíc. U starších staveb nebo v případě horší či žádné izolace mohou náklady vzrůst.

Pro minimalizaci nákladů je možné kombinovat podlahové topení s keramickými infra panely. Fólie se položí pod podlahu jen na místech kde se chodí, což dodá pocit příjemně teplé podlahy a na stěny je možné použít keramické infra panely.

Výhody podlahového topení pomocí infra fólie HeatDecor

 • rychlý efekt a náběh topení, nízké ztráty energií
 • regulace teploty v různých časech
 • rovnoměrné rozložení tepla ve vytápěném prostoru
 • možnost selektivního vytápění jen vybraných prostor
 • jednoduchost instalace do podlahy
 • možnost instalace pod jakoukoliv plovoucí podlahu
 • nízké pořizovací náklady v porovnaní s jinými systémy
 • bezúdržbovost a bezporuchovost

Topna fólie HeatDecor je technologicky vyspělý a úsporný produkt splňující všechny nároky na moderní vytápěcí systémy. Produkce je v Koreji a splňuje všechny mezinárodní normy platné v EU.

Instalace svépomocí

Jste-li šikovní a máte zájem o instalaci svépomocí, dodáme Vám veškerý potřebný materiál.