Topná fólie pod potěr

Topné fólie HeatDecor pod keramickou dlažbu a pod potěr

Realizace podlahového vytápění topnou fólií HeatDecor zalitou pod beton či anhydritový potěr vytvoří akumulační typ topení. Je to ideální způsob, jak spojit dobré teplotní parametry obou technologií.

Praktické řešení

Technologie podlahového vytápění s fólií HeatDecor pod dlažbou, kamennou podlahou nebo dřevěnými parketami je realizovaná pomocí zalití fólie do anhydritového samonivelačního potěru. Najdříve se nainstalují topné fólie HeatDecor a po následné kontrole systému se zalijí do anhydritu. Na takto připravený povrch je možné použít všechny typy podlahových krytin. Díky dobré tepelné vodivosti a akumulačním vlastnostem potěru proniká teplo generované topnou fólií na povrch, ohřívá podlahu a tím i celý prostor. Vlastnosti samonivelačního potěru zabezpečují hladký povrch, na který je možné klást přímo krytinu podlahy - to šetří čas i použité materiály. Anhydritový potěr umožňuje vytvořit velké topné plochy až do 800 m2 bez vytvoření dilatace při tloušťce potěru 4 cm. Technologie umožňuje pokračovat v dalších stavebních pracích po 3 dnech od realizace potěru. Po 7 dnech je možné zapnout podlahové vytápění HeatDecor. Podlahové vytápění pomocí fólie je ideální kombinací tepelné vodivosti anhydritu a kvalitních mechanických parametrů podlahy.

Způsob uložení topné fólie pod anhydritový potěr

 1. Silikon
 2. Dlažba
 3. Lepidlo na dlažbu
 4. Hloubková penetrace
 5. Poter, beton anebo anhydrit(min. 5cm)
 6. Paroizolacní fólie (min 0,3 mm)
 7. Topná fólie Heat Decor
 8. Paroizolacní fólie (min 0,2 mm)
 9. Dilatacní páska
 10. XPS polystyrén
 11. Betonová podlaha

Schéma zapojení topné fólie

 1. Topná fólie HeatDecor
 2. Napájení topné fólie
 3. Snímač teploty podlahy
 4. Termostat
 5. Napájení instalace

Úspora Energie

Spojení topné fólie s Anhydritovým potěrem vytvoří akumulační typ vytápění, což má za následek, že teplo bude do prostoru předávané v delším čase. Topný systém je plně automatizovaný připojením na termostat, což přispíva k úspoře energie. Díky programovatelným termostatům je možné limitovat maximální teplotu podlahy a současně i regulovat teplotu v obytném prostoru. V případě použití keramické dlažby nebo kamenné podlahy je stupeň akumulace tepla značně vyšší a naakumulované teplo je do místnosti emitované delší dobu.

Tepelný komfort

Topná fólie HeatDecor je technologicky vyspělý produkt, který splňuje všechny požadavky na jednoduchou funkčnost a praktičnost. Regulace je prakticky okamžitá a celý systém je plně automatizovaný, takže není třeba se o nic starat. Díky topné fólii HeatDecor můžete ve své domácnosti, bytě nebo kanceláři využívat moderní a ekologický způsob vytápění. Fólie HeatDecor pracuje na základě infračerveného záření, které pozitivně stimuluje funkce lidského organizmu. Při tomto vytápění navíc nedochází k nechtěné cirkulaci teplého vzduchu a víření prachu, což ocení zejména alergici. Tím, že infra vlnění působí přímo na předměty, působí i na zdi, což má pozitivní vliv na zdivo a působí protiplísňově. Infra fólie nevyužívají jako transportní médium vzduch, takže nedochází při ohřevu ke zbytečným ztrátám.

Náklady na vytápění

Měsíční náklady záleží na celkové tepelné izolaci stavby, použitých materiálech, oknech, a podobně. Průměrné náklady se pohybují mezi 5,72 – 13,05 CZK / m2 za měsíc. U starších staveb nebo v případě horší či žádné izolace mohou náklady vzrůst.

Pro minimalizaci nákladů je možné kombinovat podlahové topení s keramickými infrapanely. Fólie se položí pod podlahu jen v místech, kde se běžně chodí, to dá pocit příjemně teplé podlahy a na zdi je možné použít keramické infrapanely.

Výhody podlahového vytápění pomocí fólie HeatDecor

 • rychlý efekt a náběh topení, nízké ztráty energe
 • akumulace energie
 • plná regulace teploty v různých časech a místnostech
 • rovnoměrné rozložení tepla ve vytápěním prostoru
 • možnost selektivního vytápění jen vybraných prostor
 • jednoduchost instalace do podlahy
 • možnost nainstalovaní podlahového topení pod jakoukoliv plovoucí podlahu
 • nízké pořizovací náklady v porovnání s jinými systémy
 • bezúdržbovost a bezporuchovost