Topné fólie a jejich vlastnosti

Jak funguje topná fólie

Topná fólie HeatDecor patří do kategorie topných elementů, které emitují dlouhovlnné infračervené záření. Na základní topné fólii, která tvoří zároveň izolační a ohnivzdornou vrstvu, je speciálním způsobem nanášená vrstva aktivního uhlíku. Pro přívod elektrické energie slouží měděná elektroda, celý systém je pak laminovaný v PET fólii.

Díky emitovanému dlouhovlnnému infračervenému záření v tomto případě pociťujete příjemné teplo jako od Slunce, na rozdíl od teplovodního topení či topných drátů. Díky použité technologii, materiálu PET, voděodolnému materiálu a minimalizaci množství vzduchu uvnitř fólie při nanášení výhřevné uhlíkové vrstvy má topná fólie HeatDecor velmi dlouhou životnost v řádu 30 let.

Vlastnosti topné fólie HeatDecor a její kvalita se odvíjejí od kvality disperzní technologie, která zabezpečuje rovnoměrný rozptyl nano částeček na fólii. Významný vliv má i viskozita a rezistence použitého uhlíku a stříbra, potřebného pro kvalitní spoj s měděnou sběrnicí.

Topná fólie má na sobe naneseny uhlíkové pásy s přesností 1 mikronu. Samotná topná fólie je vyrobena z materiálů, které dokážou odolat teplotám až 150°C.

Kde se instalují topné fólie

Pro využití topných fólií jako hlavního zdroje tepla je vhodný víceméně jakýkoliv typ stavby:

 • nízkoenergetická novostavba
 • dřevostavba
 • byty a bytové domy
 • rekonstrukce bytů a domů, kde se často instaluje jako podlahové topení přímo pod plovoucí podlahu
 • roubenka, chata
 • kanceláře
 • restaurace
 • penziony
 • kadeřnictví

Nízkoenergetická novostavba a použíti jako hlavní zdroj je nejčastější využití topné fólie. Velmi často fóliím sekunduje jako doplňkové topení krb, který dotváří příjemnou atmosféru. Tato kombinace je z našeho pohledu ideální. Večer si uděláte příjemné prostředí a zatopíte si v krbu.  Termostaty postupně podlahové topení odpojí tam, kam dosáhne teplo z krbu. Následně v noci, kdy všichni již spí a krb postupně vyhasíná se podlahové topení zase začne zapínat jak teplota klesá pod naprogramovanou teplotu na termostatech.

Konstrukce topné fólie HeatDecor

Složení topné fólie HeatDecor

 1. uhlíkové pásy
 2. měděná sběrnice
 3. podkladová fólie PET
 4. fólie LAMINEX
 5. hliníková vrstva se stříbrem
Typ fólieVýkon
[W / mb]
Šířka
[cm]
Napětí
[V]
Max. Teplota
[°C]
Max délka jednoho pásu
[mb]
HD305 - 11011050230~50°C12
HD305 - 707050230~40°C20
HD305 - 404050230~32°C33
HD305 - 303050230~28°C45
HD310 - 220220100230~50°C8
HD310 - 140140100230~40°C13
HD310 - 8080100230~32°C20
HD310 - 6060100230~28°C28

Výrobní proces

 • nanášení uhlíkové vrstvy s vysokou přesností
 • fólie nejvyšší kvality se žáruvzdornými vlastnostmi
 • předcházení jiskření na měděné sběrnici pomocí speciálního designu stříbrné vrstvy
 • speciální technologický krok v produkci, který zabezpečuje voděodolnost
 • použitá Laminex fólie pro nejkvalitnější izolaci

Fólie HeatDecor minimalizují riziko vzniku jiskření mezi uhlíkovými výhřevnými elementy a měděnou sběrnicí. Většina případů nežádoucího jiskření je způsobená vzduchovou vrstvou mezi fólií a sběrnicí. Proto je důležitá technologie laminovaní fólie, která nežádoucí vzduch odstraňuje.

Fólie HeatDecor jsou vyráběny renomovaným výrobcem v Jižní Korei za dodržení přísných technologických procesů a kontrolních mechanizmů.

Výhody topné fólie HeatDecor

30% úspora oproti elektrickému vytápění a 60% oproti vytápění na tuhá paliva

Fólie HeatDecor pomáhají ušetřit energii díky dlouhovlnnému infračervenému záření tím způsobem, že se teplo šíří rovnoměrně, vytápí se celá plocha podlahy a výměna tepla je velmi efektivní.

Bezpečnost

Na vytápění není potřebný žádný plamen, takže nemůže vzniknout nehoda, negeneruje se CO2 a vytápění je bezpečné pro děti i seniory.

Instalace

Jednoduchost a rychlost instalace šetří čas a náklady. Fólie se klade pod plovoucí podlahu, v případě rekonstrukce a úspory nákladů, je možné fólii položit na existující podlahu, a potom jen překrýt novou podlahou. Ušetříte tím náklady na izolaci. Oproti běžným fóliím jsou fólie HeatDecor velmi pevné a odolné a je možné je instalovat nejen pod plovoucí podlahu, ale i přímo pod betonový nebo anhydrit potěr a využít tak výhodu akumulační vrstvy. Topné fólie HeatDecor je možné instalovat i do koupelen.

Tiché a čisté řešení

Vytápění fóliemi HeatDecor je jednoduché na provoz, nevydává žádné zvuky, negeneruje žádné vibrace ani splodiny do ovzduší. Samotná instalace pod podlahu je čistý a suchý proces, který umožňuje instalaci tohoto vytápění během jednoho – dvou dnů. Nehrozí zamrznutí jako v případě topení na bázi vody a náběh topení je do několika málo minut.

Použití topné fólie HeatDecor

 • ideální jako hlavní zdroj vytápění
 • Hotely, motely, školy, apod.
 • Kanceláře a administrativní budovy
 • Restaurace
 • Penziony, bungalovy a sezónní chaty
 • Školky
 • Balkony, apartmány, zimní zahrady apod.

Ve všech případech je značnou výhodou úspora místa, když nepotřebujete technickou místnost a samotná fólie se zabuduje do podlahy a není třeba radiátorů. Díky nízké hmotnosti a tloušťce je prakticky použitelná všude. Regulace je možná v každé místnosti samostatně, pomocí moderních bezdrátově ovládaných řešení, což je základní předpoklad pro každý inteligentní dům.

Certifikáty

Zde si můžete stáhnout a prostudovat certifikáty k topným fóliím HeatDecor. Certifikáty jsou platné pro celou EU.

CE

EMC

LDV

B26