Často kladené dotazy

Protože levnější je. Když uvážíte zásadní parametry jako investiční a provozní náklady, přesnou regulaci, nulovou poruchovost a absolutní bezúdržbovost, žádný komín a jeho revize, žádné nebezpečí úniku či výbuchu plynu, volný prostoru v technické místnosti, tak nenajdete cenově srovnatelnou kvalitní alternativu.
Nižší pořizovací i provozní náklady, nepotřebujete kotel ani tepelné čerpadlo a tím pádem ani neřešíte údržbu. Nemusíte dělat revize komínu ani kotle, či se obávat poruchy teplovodných rozvodů. Velkou výhodou je jednoduchá a rychlá instalace, která se zpravidla vejde do jednoho dne.
Vytápění elektřinou nemá nejlepší pověst. Je to způsobené vysokými náklady na vytápění ve starších budovách s nízkými izolačními schopnostmi a jednoduchou regulací. V moderních a energeticky úsporných budovách je elektrické podlahové topení pomocí topných fólií s kvalitní regulací jednou s nejvýhodnějších možností.
Funguje stejně jako slunce. Fólie září na předměty, které jsou před ní a ty se zahřívají. Od nich se potom zahřívá vzduch v místnosti. V případe instalace fólie pod betonovou nebo anhydritovou podlahu, fólie sama hřeje a zahřívá tak samotnou podlahu a ta potom vzduch, stejně jako při teplovodním vytápění.
Ano samozřejmě jsou. My nabízíme fólie HeatDecor poslední generace a dodáváme prémiovou kvalitu jako standard. Fólie HeatDecor jsou certifikované, s kvalitním a odolným opláštěním, krytím IPx7, topnou plochou, která pokrývá >85%, účinnosti 99% a minimálními mezerami mezi topnými pásy a minimalizovanou plochou krajních pásů. Samotný karbonový hřejný materiál je lisovaný na výrobních linkách poslední generace, kde tak, aby se eliminovala vzduchová mezera a prodloužila životnost. Naší filozofií je dodávat kvalitní topení za rozumnou cenu všem našim zákazníkům.
V dnešní době, a zejména s ohledem na budoucnost, platí, že v případě běžně velkého a dobře zatepleného rodinného domku (cca do 250 m2), nedáví tepelné čerpadlo proti uhlíkovým foliím téměř žádný smysl. Mezi objektivní nevýhody tepelného čerpadla lze vyjmenovat vyšší počáteční investici (cca 5-6x), téměř srovnatelné provozní náklady, poruchový systém (kompresor, mechanické prvky, rozvody), hlučnost, nároky na cenný prostor v technické či jiné místnosti, nižší životnost a náročnější údržba.
Jestliže se nemůžete rozhodnout, zda uhlíkové fólie nebo elektrokotel, možná Vám pomůžou tyto argumenty: • Vytápěcí fólie = lokální ohřev. Teplo je produkováno přímo v místě potřeby. Nevznikají ztráty při rozvodu tepla v potrubí ani při přenosu tepla mezi elektřinou a vodou. • Proti vodnímu podlahovému vytápění jsou fólie celoplošné, distribuce tepla je tak rovnoměrnější. • Regulace jednotlivých místností je nezávislá, není tudíž potřeba ohřívat vodu v celém potrubí kvůli vytopení jediné místnosti. • Fólie jsou zdrojem tepla, nepotřebujete centrální zdroj tepla (kotel), který by Vám zabíral místo v technické místnosti. Místo technické místnosti si udělejte letní zahradu, kde můžete relaxovat a nezapomeňte ji vytopit také fóliemi.
Uhlíková fólie lépe přenáší teplo na povrch podlahy, protože topí plošně. Díky tomu je přesnější i regulace. Výhřevný kabel (odporový drát) je možné instalovat pouze do vrstvy betonu či anhydridu. Uhlíková fólie je velmi tenká a lze ji umístit pod jakoukoliv krytinu (v případě dlažby je potřebné fólii zalít do tenké vrstvy anhydritového potěru). Instalace fólie je zásadně jednodušší, a tedy rychlejší a levnější.
Samozřejmě. Výborně se hodí do koupelen, kde chcete mít za krátký čas teplou podlahu za co nejnižší provozní náklady.
To záleží primárně od schopnosti domu udržet teplo uvnitř. Je potřeba počítat s tím, že v tomto případě bude zapotřebí fólie s větším výkonem.
Ano, uhlíkové fólie nahřívají zdi a tím napomáhají k jejich vysoušení a zabraňují tak vzniku plísní.
Ano, uhlíkovými fóliemi lze topit pod všemi výše uvedenými typy podlah.
Každý kus vytápěcí fólie se skládá z paralelně zapojených centimetrových pásů. Pakliže se jeden z nich náhodně provrtá, katastrofický scénář nenastane, pouze 0,01 m2 nebude topit. V celkovém měřítku je teto plocha zanedbatelná.
Při instalaci se mezi fólii a podlahu osazuje paro-zábrana, která zamezí přístupu jakékoliv kapaliny. Mimo to, všechny otevřené části elektrické instalace jsou přelepeny samo-vulkanizační páskou, a tato kombinace tvoří stupeň ochrany IPX7.
Podlahové topení pomocí uhlíkových fólií se instaluje s inteligentními termostaty, které mají i snímač teploty podlahy. Termostat při vytápění proto nikdy podlahu nepřehřeje a vždy přizpůsobí maximální teplotu podlahy dle jejího typu a specifikací.
V žádném případě. Jedná se o vytápění infra zářením, které je ve své podstatě na podobném principu jako sluneční záření.
Stejně jako na jiné typy elektrického vytápění můžete získat tarif D57d. To znamená 20 hodin levného proudu a nižší účet hlavně za další žrouty elektrické energie jako lednička či mrazák.
Fólie instalujeme v Čechách i na Moravě a v rámci naší partnerské sítě i na Slovensku a v Polsku.