11 důvodů proč zvolit zdravé topné fólie

1. Realizace je o 50% levnější

Realizace plynového podlahového vytápění stojí nemálé peníze. Np. u domu s rozlohou cca 110 m2 užitkové plochy to může být 150 až 300 tisíc. K tomu cena přípojky, revize. Topeni s topnými fóliemi vyjde cca na 1/2 .

2. Ušetříte na provozu

U topných fólií je náběh vytápění prakticky okamžitý, čím se dají dobře snížit celkové náklady provozu. Zejména v případě, kdy je dům po celý den prázdný, nebo v nočních hodinách pro ty, kteří mají v noci radši chladnější prostředí. Měsíční n8klady u infra fólie HeatDecor je u domu A1 o rozloze 130m2 se pohybuje kolem 970 CZK

3. Nepotřebujete kotel

Nebo lépe řečeno, nepotřebujete kotelnu. Ten prostor daleko lépe využijete jako sklad, dílnu nebo další WC. Lidé si často do domů instalují plynový kotel pro případ výpadku elektrické energie. Věděli jste však, že v případě takového výpadku Vám nepojede ani plynový kotel?

4. Již žádné nepříjemné zvuky vznikající při spalování plynu či běhu čerpadla

Snad tou nejhorší možnou variantou je sousedství ložnice s kotelnou. Mnohdy děsívé zvuky jsou častým námětem hrůzostrašných dětských představ.

5. Nepotřebujete komín

Správný dům má mit pouze jeden Komín. A to pro krb, kde si můžete vychutnávat nejdemokratičtější teplo z ohně. Zpříjemníte si tak rodinnou pohodu. Nestavte si na domě komíny jako na továrně.

6. Životnost kondenzačních kotlů v dnešní době je v průměru 10 let

Kvůli poměrně krátké životnosti plynových kondenzačních kotlů se jedná o jednu z nejvyšších položek provozu takového vytápění. Dnes, v zájmu udržitelného ekonomického růstu, se věci vyrábí na konkrétní životnost. Je to cílený záměr, abychom byli nuceni dokola nakupovat stejnou věc a držet ekonomické kolo v pohybu.

7. Platíte paušálně pouze distributorovi elektrické energie

Při plynovém vytápění musíte mít jak plynovou, tak elektrickou přípojku. Jelikož jsou dnešní stavby pořád více a více energeticky úspornější, distributoři zvyšují paušální poplatky, aby si zajistili potřebný zisk z provozu distribuční soustavy.

8. Neplatíte za revize kotle každý rok

Nikdo Vám to neřekne, ale u plynového vytápění platíte za plyn 13 měsícu, jelikož musíte počítat s náklady na revizi kotle.

9. Nehrozí výbuch ani otrava plynem

Zemní plyn je výbušná látka. O tom vědí už i malé děti. V minulosti se stalo hodně případů, kdy si plyn našel cestu ven z potrubí a zabíjel.

10. Regulace je daleko rychlejší než u teplovodního vytápění

Dům s rozlohou cca 100m2 jsme v mrazívém počasí vytopili z 5°C na 17 °C za 2 hodiny. V každém pokoji je termostat, a tak si každý pokoj zvlášť můžete regulovat s přesností 0,5 °C

11. CHYTRÉ ovládání

Ovládejte svůj dům mobilem, zatopte si na chalupě pár hodín před Vaším příjezdem a šetřete energii. Stačí jediný klik a změníte teplotu v místnosti. Proste si zjednodušte život a ušetřený čas raději věnujte činnostem, které Vás baví a lidem, kteří jsou Vám drazí

Title

Text above form

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *